Laserová redukce tuku

Většina z nás si myslí, že tukové buňky jsou naši nepřátelé, protože se v nich hromadí “objem”, který formuje naše břicho, boky či stehna a v podstatě nás pak okrádají o mládí a sebevědomí. Mnoho z nás se proto rozhodne podstoupit různé procedury, které se zaměřují na odstranění tukových buněk – procedury jako jsou liposukce nebo různé kryotechniky. Avšak, jakkoli se to může zdát, současný medicínsky výzkum o tom, jak ve skutečnosti tukové buňky pracují nám říká, že tento přístup, z dlouhodobého hlediska, je nejenom neefektivní, ale může být dokonce i kontraproduktivní.

NÁŠ TUK JE ORGAN!

Tukové buňky, které jsme doposud vnímali jen jako skladiště tuku se ve světle současných vědeckých studií, ukazují jako dynamické, komplexní a velmi důležité složky, které ovlivňují ohromující mnozžství tělesných funkcí. Jako endokrinní organ, zdravý tuk ve skutečnosti podporuje procesy, které nám umožňují být štíhlí! Pomáhá nám regulovat náš metabolismus, náš imunitní systém a produkci hormonů a proteinů, složky, všechny složky, které jsou zázadní pro zdravé štíhlé tělo. Když tukové buňky začnou zvětšovat svůj objem, tento kritický organ začne zlyhávat v té konkrétní funkci, ke které je určen, aby ji kontroloval a místo toho začne mít škodlivé účinky na naše zdraví vedoucí ke vzniku srdečních onemocnění, cukrovky, rakoviny a zánětlivých onemocnění. Nemluvě o únavě, bolesti kloubů a nízkém sebevědomí.

treatments

Věděli jste?

Verjú nepoškozuje tukové buňky.

TUK KONTROLUJE VÁŠ MOZEK!

Náš tuk uvolňuje velké množství hormonů, které ovlivňují naši náladu, hlad a nesčetné množství tělesných funkcí. Když jíme, naše tukové buňky vylučují hormon Leptin, který když ho obdrží náš hypotalamus, pak našemu mozku říká, že jsme plní. Když se naše tukové buňky začnou zvětšovat, tj. hladina leptinu se neustále zvyšuje, ztrácí hypothalamus, tak jako přetížené jističe, senzitivitu, vypne a přestane na tento signál reagovat, takže se k nám zpráva o tom, že máme přestat jíst nedostane! Tuková tkáň tak produkuje vysoké množství leptinu, ale mozek na něj už nereaguje. Pro pocit sytosti pak potřebujeme stále více leptinu. Takže dokonce i když víme, že jsi kopeme vlastní hrob našimi zuby, je těžké dostat se ven ze smrtící smyčky, protože naše hormony ovládající náš mozek.

DŮSLEDEK ZVĚTŠENÝCH TUKOVÝCH BUNĚK!

Zdravé tukové buňky vylučují hormon zvaný adiponektin, který pomáhá játrům při zpracování anebo odstraňování tuků a toxinů a naším svalům využívat inzulín a držet nízkou hladinu cukru v krvi. Když se tukové buňky zvětšují, neprodukují adiponektin dostatečně, čímž se játra stávají méně účinné, svaly nevyužívají všechnu glukózu na energii, více tuku je tak uloženo a dochází také ke zvýšení krevního tlaku. TNF a IL-6 jsou další dva hormony, které ve zdravém těle regulují imunitní systém, kontrolují úroveň mastných kyselin a produkci cholesterolu, nicméně, obezita znamená, že hladina cholesterolu je vysoká, co může vést k srdcovo-cévním onemocněním a rezistenci na inzulín, což vede k diabetu 2. typu. Sečteno a podtrženo – zvětšené tukové buňky mohou znefunkčnit celé naše tělo!

JAK ZMÁČKOUT TLAČÍTKO RESET

Jak se dostat ze začarované rostoucí tukové spirály? Za prvé, podívejte se na tuk jako na orgán a nikoliv jako na nepřítele! Odsávaní nebo zabíjení tukových buněk rozhodně není vhodné řešení. Pokud byste měli potíže s dýchaním, zřejmě byste si nešli nechat užíznout kus vašich plic, ale snažili byste se o to, aby tento zásadní organ znovu pracoval správně.
Vaše tukové buňky jsou vašim největším spojencem, kterého máte v bitvě s nadměrností, pokud stisknete tlačítko “reset” a přimějete je, aby odesílali správný signál do mozku. K tomu se nabízí tradiční způsoby ve formě diety a cvičení, při kterém 80% lidí selže kvůli potřebě výjimečné sily vůle, nutné k překonání kaskády hormonálních zaležitostí uvedených výše, anebo je zde Verjú.

Je potřeba si uvědomit, že tukové buňky, stejně jako všechny buňky v našem těle, komunikují jedna s druhou prostřednictvím řady nervových spojů. Verjú způsobuje, že naše tukové buňky ze sebe uvolní jejich tukový obsah, který se bezpečně odstraní z těla pomocí lymfatického systému. Tyto tukové buňky se pak znovu začnou chovat a fungovat jako zdravé hubené tukové buňky; začnou posílat správné informace do mozku, a co více, spustí komunikační kaskádu v celém tukovém orgánu, což způsobí, že i další tukové buňky začnou reagovat stejným způsobem, tj. začnou ze sebe uvolňovat jejich tukový obsah a jejich odpovědi na hormonální odezvu začnou být znovu pozitivní! Jinými slovy, potřebujeme, aby tukové buňky šířili tuto zprávu mezi sebou dál, a mohli se tak stát opět hubené.

PROČ PROCEDURA, KTERÁ ZABÍJÍ TUKOVÉ BUŇKY NEVYŘEŠÍ PROBLÉM

Pokud řešíte úbytek tuku pouze lokálně, měli byste si být vědomi toho, že postupy, jako je liposukce nebo podobné, které zabíjejí tukové buňky, můžou v nejlepším případě poskytnout dočasné zlepšení vašeho vzhledu. Statistiky ukazují, že během prvního roku po zákroku, tukové buňky zregenerují nebo se zvětší v nových oblastech těla, jako jsou ruce a záda, aby tak kompenzovali to, co bylo odstráněno (může se jednat o pokus tukového orgánu o samoléčbu). Tuk pak začne regenerovat v ošetřených oblastech během 4-5 let. Nejnovější výzkumy ukazují, že ve skutečnosti se mohou tukové buňky namnožit až 300 miliard krát, což bourá předchozí představu o tom, že tukové buňky se mohou pouze zvětšovat, ale nemůžou růst buňky nové.
Ano, čtete správně; naše tělo může vytvářet nové tukové buňky! To je místo, kde postup jako Verjú může hrát významnou roli. Verjú je neinvazivní řešení, nízko-úrovňová  laserová terapie, která účinně pomáhá “resetovat” vaše tukové buňky do jejich zdravého hubeného stavu. Verjú je jediný zelený laser na světě, u kterého bylo klinicky prokázáno, že  jeho metoda účinně snižuje obvod pasu, boků a stehen a zlepšuje vzhled celulitidy.